05321132000
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çanakkale Gayrimenkul Değerleme

1 kez görüntülendi
Çanakkale Gayrimenkul Değerleme

Çanakkale Gayrimenkul Değerleme – Değer Belirleme; Yediada Gayrimenkul Ekspertiz Ekibi uzman kadrosuyla taşınmaz, taşınmaz projesinin veya bir taşınmaza bağlı hak ve faydaların belli bir tarihteki muhtemel değerini bağımsız ve tarafsız olarak belirleyip size dosya veya sunum olarak takdim eder.

Yediada İnşaat Mühendislik Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti Gayrimenkul Ekibi’ne güvenir ve bu güven doğrultusunda firma olarak kendisi de yatırım yapar. 

Çanakkale Gayrimenkul Değer Belirleme

Çanakkale Gayrimenkul sektörünün en büyük sorunlarından biri de tartışmasız değer belirleme yada diğer adıyla değerlemedir. Gelişen yapısıyla Gayrimenkul Sektöründe yükselen değer olmasına rağmen Çanakkale diğer bölgelere göre çok fazla özel yapıya sahip. Örneğin bir kaç yıl önce çıkan 1915 Çanakkale Köprüsü haberleri köprünün yapılacağını tahmin edilen ve konuşulan bölgelerdeki Gayrimenkul Alım Satım işlerini hızlandırdı. Köprünün tam yerinin belli olması ve istimlak bedelleri ile birlikte tekrar bir değişim gösterip durağan hale geldi. Durağan hale gelmişken bir anda acele bir kamulaştırma haberi tekrar hareketlenmesine neden oldu.

Çanakkale güzel manzarası, denizi ve doğası ile özellikle büyük şehirde yaşan insanların ilgisini çekiyor. Neredeyse tüm bölgelerde doğa yada deniz manzaralı bir yer bulmak mümkün. Bölgedeki en büyük sorunlardan biri de bir parsel sınırında bile sürekli değişen imar durumu. İmar durumlarının yanında Çanakkale yabancı yatırımcıya Gayrimenkul satışı yapılamayan iki bölgeden bir tanesi. Sınırlar çok net değil. İmarlı arsaların yanında tarım arazisi olarak edinilebilecek gayrimenkullerin tarım ve hayvancılık yatırım alanları ile ilgili verileri ve değerleri de sürekli değişiyor. Sulu tarım alanları genişleyip daralabildiği gibi bölgesel olarak tarım bütünlüğü olan alanlar da bulunuyor.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu özellikler Çanakkale Gayrimenkul Değer Belirleme yada Değerlerme konusunda yatırımcıyı zor duruma düşürüyor. Gayrimenkul yatırımı yapmadan önce yada sadece bilgi almak için bile ekibimizin tecrübeli üyelerine danışabilirsiniz.

Gayrimenkul Değerleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Gayrimenkul değerleme, halk arasında daha yaygın kullanımıyla ekspertiz, günümüzde finans sektörünün sıklıkla başvurduğu değerleme yöntemlerinden biri haline gelmiştir.

Gayrimenkul değerleme özetle; gayrimenkule belirli kriterler üzerinden değer biçme faaliyeti olarak tanımlanabilir. Gayrimenkulün, değerlendirme gününde sahip olduğu değerin tarafsız ve bağımsız ölçütler, kurum ve kişiler aracılığıyla belirlenme işlemidir.

Gayrimenkuller üzerinde satış ve kiraya verme gibi işlemler uygulanacaksa ya da gayrimenkul teminatıyla çekilen vadeli krediler söz konusuysa gayrimenkul değerleme devreye girer. Açık artırma, tasfiye satışları, şirket birleştirme operasyonlarında, devir ve ele geçirme durumlarında da şirket aktifinde bulunan gayrimenkullerin değer belirlemesi yapılır. Yine leasing ve kiralama işlemlerinde bahsi geçen gayrimenkuller de değerleme faaliyetine tabi tutulur. Buna benzer daha pek çok durumda gayrimenkul değerlemesi istenir. Bu noktada değerleme işlemlerinin doğru, tarafsız ve objektif yollarla gerçekleştirilmesi ve güvenilir değerleme raporlarının hazırlanması büyük önem taşır.

Değerleme işlemi, gayrimenkul değerleme şirketleri aracılığıyla görevlendiren değerleme uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Evin değerini belirleyen bu kişilere “Eksper” ya da Değerleme Uzmanı denir.

Gayrimenkul değerleme uzmanlarının, mimarlık, inşaat mühendisliği, harita ve kadastro mühendisliği, şehir ve bölge planlaması, işletme ve ekonomi gibi alanlarda 4 yıllık üniversite mezunu olması gerekir. Bunun haricinde kişinin lisans sahibi olabilmesi için gayrimenkul değerlemesi alanında 3 yıldan az olmamak kaydıyla tecrübeye sahip olması istenir. Tüm bunların yanında gayrimenkul değeriyle ilgili kanaati ortaya koyma bilgisine ve yeteneğine sahip olması ve bunu kanıtlaması da bu kişilerden beklenenler arasında yer alır.

Gayrimenkul değerleme, bağımsız ve tarafsız bir yaklaşımla uluslararası zeminde kabul edilmiş belli başlı standartlar ışığında yapılır. Günümüzde dünyada bu çalışmalar genel itibariyle üç farklı yöntem kullanılarak gerçekleştirilebilir. Söz konusu yöntemler; maliyet yaklaşımı, emsal karşılaştırma yaklaşımı, gelir indirgeme yaklaşımıdır.

Bu üç metottan herhangi biri kullanılarak gerçekleştirilen işlemler sırasında gayrimenkul değerleme uzmanları halihazırda geçerli olan piyasa ve çevre koşullarını analiz ederek bir rapor hazırlarlar. Gayrimenkul değerleme işlemi bu şekilde gerçekleştirilir. Bunu takiben söz konusu rapor ilgili merciye sunulur ve ilgili merci rapor ışığında kendi değerlendirmesini yapar.

Çanakkale Gayrimenkul Değer Belirleme

Yukarıda belirtilen durumlar ve bunların dışında kalan yatırım, alım-satım gibi tüm gayrimenkul değer belirleme işlemleri için ekibimiz sizlere profesyonelce hizmet verecektir. Çanakkale‘de gayrimenkul değeri belirleme oldukça zor bir iştir ve sizlere yardımcı olmak için ekibimize danışmanızı bekliyoruz.

Aşağıdaki formu doldurarak ön talepte bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?