05321132000
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çanakkale Mimar

1 kez görüntülendi
Çanakkale Mimar

Çanakkale Mimarlık; Yediada Mimarlık Mühendislik ofisi İstanbul’dan sonra Çanakkale‘de hizmetlerine devam ediyor. Mimarlık, iç mimari ve mimari restorasyon alanlarında hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Çanakkale Mimarlık

Maslow İhtiyaçlar Hiyerarşisi‘ne göre barınma ikincil dereceden önemli bir insan ihtiyacı olarak kabul edilir. Yazılı tarih öncesi dönemlerde insanlar barınma ihtiyaçlarını doğal oluşumlar ile karşılamış olsalar da yerleşik hayata geçilmesiyle birlikte barınmak için insanlar kendi yapılarını oluşturmaya başladılar. İnsanlık tarihi boyunca yapılaşma gelişerek devam etti. Yapılaşmanın gelişmesiyle birlikte mimari ve mimarlık sanatı ortaya çıktı.

Sözlük anlamı olarak ;

Mimarlık veya mimari, binaları ve diğer fiziki yapıları  tasarlama ve kurma sanatı ve bilimidir. İnsanların yaşamasını kolaylaştırmak ve barınma, dinlenme, çalışma, eğlenme gibi eylemlerini sürdürebilmelerini sağlamak üzere gerekli mekânları, işlevsel gereksinmeleri ekonomik ve teknik olanaklarla bağdaştırarak estetik yaratıcılıkla inşa etme sanatıdır.

Mimari & Mimarlık Çeşitleri;

  • Mimar
  • İç Mimar
  • Mimari Restorasyon
  • Peyzaj Mimarı

Çanakkale Mimarlık Hizmeti

Mimar; her çeşit yapının, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde, estetik ilkeleri göz önünde bulundurarak tasarımını yapan ve yapımını denetleyen kişidir.

Mimarlık, insanın içinde yaşamını sürdüreceği yapıların estetik ve kullanışlılık ilkelerini göz önüne alarak tasarlama sanatıdır. Mimar bu amacı gerçekleştirmek için; Yapılacak binanın imar planına uygun olup olmadığını inceler, Yapıyı kullanacak kişilerin isteklerini, görüşlerini ve mali olanaklarını öğrenir, Binanın planını çizer, yapıldığı zaman nasıl bir şekil alacağını gösteren maketler hazırlar, yapılacak binanın statik, sıhhi tesisat ve elektrikle ilgili işlemlerini inşaat, makine ve elektrik mühendisleri ile oluşturur ve yürütülmesini denetler, Şantiyede kullanılacak olan ayrıntılı planı çizer, Binanın plana uygun yapılıp yapılmadığını denetler,
Binalarda değişiklik veya onarım için plan hazırlar.

çanakkale mimar ofisi

Çanakkale Mimar

Çanakkale İç Mimar

İç Mimar; mesleki mimari projesine uygun olarak tamamlanan veya henüz tamamlanmayan iç mekanların, kullanım amacına ve kullanıcının isteklerine göre ama kimi zaman ihtiyaçtan öte kişisel isteklerini de karşılamak şeklinde teknik; görsel gerekleri hazırlayan meslek grubudur.

İç mimar tanımından dekorasyon tanımı günümüzde çok fazla yakın ilişki kurmaktadır. Yapı ressamları, inşaat teknikerleri veya 3D görsel uzmanları da bu meslek gruplarıyla paralel işler yapabilmekte olup hepsi birbirinin tamamlayıcısı pozisyonunda mesleklerdir.

çanakkale iç mimari

Çanakkale İç Mimar

Çanakkale Peyzaj Mimarı

Peyzaj Mimarı sözlük tanımıyla doğal ve kültürel kaynakları ve fiziksel çevreyi insan yararı, mutluluğu, güvenliği, sağlığı ve konforu için estetik ve bilimsel ilkeler çerçevesinde ele alan, mekan ve yaşam ortamı oluşturan meslek grubudur.

Ancak son zamanlarda peyzaj mimarı ile alakalı sadece bahçe düzenlemeleri yapan kişiler olarak anılması büyük yanlışlara sebebiyet vermektedir. Çeşitli teknik kaideler, teknik resim kuralları ve uygulamaya yönelik sonuca götüren işleri peyzaj mimarları yapar.

çanakkale peyzaj mimarisi ve mimarı

Çanakkale Peyzaj Mimarı

Mimari Restorasyon

Mimari Restorasyon tarihsel ve kültürel anlamda değer taşıyan Mimari nesnelerin, bilimsel ve doğru yöntemlerle korunmasını ve onarılmasını sağlayarak geleceğe aktarılmasını sağlayan bir meslek dalıdır.

Mimari Restorasyon bölümü öğrencileri programdan mezun olunca her tür yapının bakım ve onarım işlerini yaparlar. Genellikle tarihi yapıların restore edilmesi gündemde olduğu için Mimari Restorasyon bu yönü ile bilinir. Restorasyon ve Konservasyon programının amacı, tabiat ve kültür varlıklarının korunmasıdır.

çanakkale restorasyon

Çanakkale Mimari Restorasyon

Çanakkale Mimarlık Ofisi ve Hizmetleri

Yediada Mimarlık ve Mühendislik Ofisi olarak yıllardır İstanbul’da gösterdiğimiz faaliyetlerden sonra artık Çanakkale‘de de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Deneyimli Mimar kadromuzla tüm mimarlık ve mimari alanlarında bizlerden destek alabilirsiniz.

Sizleri Çanakkale Mimarlık Ofisi olarak Yediada‘ya bekliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?